Ücretsiz Otel Rezervasyonu Nasıl Yapılır?


Merhaba.

Bu videoda vize başvurularında da kullanabileceğiniz otel, konaklama rezervasyonunu nasıl gerçekleştireceğinizi anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur.

Otel rezervasyonu yapılabilen farklı siteler var, bunlardan bazıları ;
https://www.booking.com
https://tr.hotels.com

Arayüzünün daha kullanışlı olması ve farklı dillerde rezervasyon seçeneğini vermesinden dolayı booking.com üzerinden anlatım gerçekleştirdim.

Bu işlem daha çok vize başvurularında adres göstermek için kullanılmakta. O yüzden ”vize başvurusu için nasıl otel rezervasyonu yapılır” sorusuna yanıt arayanlar için ideal bir içerik olduğunu düşünüyorum.

Rezervasyon tarihi seçerken dikkat etmeniz gereken husus, tarihlerin vize başvuru formunda belirttiğiniz tarihler ile uyumlu olmasıdır. Seyahat sürenizin tamamını kapsayan otel rezervasyonu gerçekleştirmeniz gerekir. Eğer aynı ülkede farklı şehirlerde konaklayacaksanız her şehirdeki otel için ayrı ayrı rezervasyon oluşturmanız gerekir.

Otel seçimini gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, ücretsiz iptal seçeneği olan otellerden seçim yapmak. Bunun için de istediğiniz şehirdeki konaklama seçeneklerini listeledikten sonra soldaki filtre bölümünden ”ücretsiz iptal” seçeneği ile filtreleme gerçekleştirebilirsiniz.

Rezervasyonu gerçekleştirebilmek için booking.com sizden kredi kartı bilgilerini talep ediyor, fakat herhangi bir çekim yapmıyor. Kredi kartı limitinizin de otel ücreti kadar olmasına gerek yok. İçerisinde 20 TL bile limit olsa işlem gerçekleştirilebiliyor. Mutlaka içerisinde limit olmalı, çünkü limiti 0 TL olan bir kart ile denediğimde sistem rezervasyonu onaylamadı. Karttan herhangi bir rakam çekilip çekilemeyeceğine bakıyor sistem.

Eğer bu rezervasyonu vize başvurusu için kullanıyor ve sonrasında o otelde konaklamayacaksanız, vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra işlemi iptal edebilirsiniz. İptal işlemini mail adresinize gelen rezervasyon mailinden gerçekleştirebilirsiniz. Eğer iptali gerçekleştirmeyi unutursanız ve kredi kartınızda otel ücreti kadar limit varsa günü geldiğinde sistem ödemeyi alır, bu durumla karşı karşıya kalmamak için önerim sanal kart oluşturup onunla rezervasyonu gerçekleştirmeniz.

Sanal kart oluştururken limit ayarını ”her gün sonunda sıfırlansın” yaparsanız, siz rezervasyon iptalini unutsanız bile kartınızda limit olmadığı için sistem çekim yapamayacaktır.

Ama otelin de müşteri durumunu düşünerek vakti gelince iptali gerçekleştirmek en sağlıklısı tabiki. 🙂

Konu ile alakalı, soru ve varsa yaşadığınız tecrübelerinizi yorumlara bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Content

link to Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar Listesi

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar Listesi

Bu videoda Avusturya’ya yapacak olduğunuz 90 günden kısa süreli seyahatlerde başvurmanız gereken schengen vizesi için gerekli evrak listesini detaylı ve örnekli şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olacaktır.   Video içerisinde bahsettiğim işyeri izin yazısı ve taahhütname örneğine alttaki linklerden ulaşabilirsiniz. Avusturya vizesi için İşyeri izin yazısı – ingilizce Avusturya Vizesi Taahhütname Örneği Paylaş: WhatsApp Facebook […]
link to Avusturya Vize Başvuru Ücreti ve Masrafları

Avusturya Vize Başvuru Ücreti ve Masrafları

Bu videoda, Avusturya vize başvuru ücreti ve masraflarından bahsetmeye çalıştım. Daha önceki içeriklerimde de bahsettiğim gibi, Avusturya kısa dönem schengen vize başvurusunu hem İstanbul’daki konsolosluktan hemde VFS Global Avusturya vize başvuru merkezlerinden yapabilmektesiniz. Her 2 başvuru tipinde de vize başvuru ücreti alınmakta. VFS Global, Avusturya Konsolosluğu adına vize başvurularını almaya yetkili firma olduğu için, kendisinin […]