Avusturya Vizesi Kaç günde sonuçlanır? Vize takibi nasıl yapılır?


 

Bu videoda Avusturya schengen vize başvurularının ne kadar sürede sonuçlandığını ve başvuru yaptıktan sonra, başvurunuzun hangi aşamada olduğunu anlatmaya çalıştım.

Öncelikle daha önce yayınlamış olduğum randevu videosunda belirttiğim gibi vize başvurusunu hem İstanbul’daki Avusturya Başkonsolosluğu’ndan hemde VFS GLobal firmasından yapabilmektesiniz. Videodaki başvuru takibi anlatımı VFS Global üzerinden yapılan başvurular için geçerlidir.

Başvuru sonucu döneme göre değişmekle birlikte ortalama 14 gün içerisinde sonuçlanmakta. Bu süre 1 hafta daha kısa yada 1 hafta daha uzun sürebilir. Konsolosluğun kesin şu kadar günde sonuçlandıracağız diye bir taahhüdü yok. Konsolosluk bazen ek belge talebinde bulunabiliyor, böyle bir durumda belgenin temini ve iletilmesi süre aldığından sonucu 1 hafta geciktirebiliyor örneğin.

Konsolosluğun size önerisi, başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden 4 hafta öncesinde yapmanız. Böylelikle planladığınız tarihe kadar vizenin yetişme ihtimali yüksek oluyor. Ama planlanan seyahat tarihine 1-2 yada 3 hafta kala yapılan başvurularda vizenizin seyahatinize yetişmeyebileceğini belirtiyor Avusturya konsolosluğu kendi sitesinde.

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ? https://youtu.be/zFYLamucvuw

Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturya Başkonsolosluğu Resmi Sitesi : https://www.bmeia.gv.at/tr/avusturya-baskonsoloslugu-istanbul/

VFS Global Avusturya Resmi Sitesi :
https://www.vfsglobal.com/austria/turkey/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Content

link to Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar Listesi

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar Listesi

Bu videoda Avusturya’ya yapacak olduğunuz 90 günden kısa süreli seyahatlerde başvurmanız gereken schengen vizesi için gerekli evrak listesini detaylı ve örnekli şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olacaktır.   Video içerisinde bahsettiğim işyeri izin yazısı ve taahhütname örneğine alttaki linklerden ulaşabilirsiniz. Avusturya vizesi için İşyeri izin yazısı – ingilizce Avusturya Vizesi Taahhütname Örneği Paylaş: WhatsApp Facebook […]
link to Avusturya Vize Başvuru Ücreti ve Masrafları

Avusturya Vize Başvuru Ücreti ve Masrafları

Bu videoda, Avusturya vize başvuru ücreti ve masraflarından bahsetmeye çalıştım. Daha önceki içeriklerimde de bahsettiğim gibi, Avusturya kısa dönem schengen vize başvurusunu hem İstanbul’daki konsolosluktan hemde VFS Global Avusturya vize başvuru merkezlerinden yapabilmektesiniz. Her 2 başvuru tipinde de vize başvuru ücreti alınmakta. VFS Global, Avusturya Konsolosluğu adına vize başvurularını almaya yetkili firma olduğu için, kendisinin […]