Avusturya Vizesi Ücreti ve Masrafları


Bu yazımda, Avusturya vizesi ücreti ve masraflarından bahsetmeye çalışacağım. Avusturya kısa dönem schengen vize başvurusunu sadece VFS Global Avusturya vize başvuru merkezlerinden yapabilmektesiniz. Bu sebepten onların verdiği hizmetleri satın almak ve ödeme yapmak durumundayız.

Avusturya Vize Başvuru Ücreti 60 Euro ( 12 yaş ve üzeri )
35 Euro ( 6-12 yaş arası )
0 Euro ( 0-6 yaş arası )
VFS Global Hizmet Bedeli 19,47 Euro – Tüm başvuranlar için
VFS Global Pasaport Kargo Bedeli 11 Euro – Tüm başvuranlar için

VFS Global, Avusturya Konsolosluğu adına vize başvurularını almaya yetkili firma olduğu için, kendisinin hizmet bedellerini vize başvuru ücretinden ayrı olarak tahsil etmekte. Sayfa altında bulunan videom da bununla alakalı detayları açıklamaya çalıştım.

Avusturya vize başvuru ücretleri, vize başvurusuna gittiğinizde nakit olarak ödenmekte, vize başvuru öncesinde banka havalesi, yada kredi kartı ile ödeme gibi seçenekler ile ödenmemektedir.

Vize başvuru ücretlerinin ödemesi ile alakalı sorularınız olduğu takdirde VFS Global Avusturya’nın çağrı merkezini arayabilirsiniz. Genelde ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar. İletişim bilgilerine bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.vfsglobal.com/austria/turkey/contact_us.html

Konu ile alakalı tüm sorularınızı sayfa altında bulunan, yorum bölümünde sorabilirsiniz.

2 thoughts on “Avusturya Vizesi Ücreti ve Masrafları

  1. Merhaba Necip Oğuz bey Manisa da yaşıyorum 4.27.2019 tarihinde evlilik yaptım eşim son 11 yıldır Avusturya Viyana da yaşıyor aile birleşiminden vize başvurusu yaptık eşim part tıme ve. İşsizlik geliri ile başvuru yaptık yaklaşık 3.5 ay sonra adıma Avusturya Viyana elçiliğinden yarı red mektubu geldi içerik olarak eşimin gelirinin en az 1400 eoru olmasını gerektiğini sigortalı bir gelir göstermemiz gerektiğini işsizlik ve ek işin gelirin yetersiz ve sayılmadığını söylediler eşimde 2.5 aydır sigortalı bir işte çalışıyor ve artı olarak arkadaşına ait kuaförde kendine 300 eoru yan gelir gösterdi toplam 1430 eoru olarak evrakları dilekçemi ankarada bulunan Avusturya elçiliğine teslim ettim ve eşime de vekaletname verip evrağı posta yoluyla Avusturya Viyana daki adresine gönderdim 2 hafta içinde evrakları tamamlayıp gönderin dediler sonucu bekliyoruz yine ret yada istenilen gelir yerine geldiği için vizem oklenirmi ?

    1. Merhaba Hakan bey. Konsolosluk kararları konusunda fikir yürütebilmek zor ama, siz istenilenleri yerine getirmişsiniz anlaşılan. Zaten başvuruyu da yapmışsınız, sonucu da bizlerle paylaşırsanız seviniriz. Umarım olumlu olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Content