Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

 

Bu videomda Avusturya’ya 90 günden kısa süreli yapılacak geziler için doldurulması gereken vize başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Bu kısa süreli seyahatin amacı ;

– Turistik
– Ticari
– Aile veya Arkadaş Ziyareti
– Kültürel
– Erasmus ( Kısa Süreli )
– Tır Şoförü olabilir.

Başvuru formuna https://www.vfsglobal.com/austria/tur… sayfasındaki ”Başvuru Formu & Sorular” sekmesi altındaki pdf dosyasından ulaşabilirsiniz.

Bu formu doldurmanız vize başvurusunu tamamlamanız için yeterli değildir. Bunun yanında;
– Başvuru için randevu almanız gerekmekte.
– Kendi profilinize göre kısa süreli Avusturya vizesi için gerekli evrakları toplamanız.
– Başvuru esnasında gerekli vize ücretlerini ödemeniz gerekir.

Bu konuların detaylarına da Avusturya vize başvurularını kabul eden VFS Avusturya’nın sitesinden ulaşabilirsiniz. https://www.vfsglobal.com/austria/tur…

Notlar ; – Başvuru formunu gösterdiğim gibi dijital olarak doldurabileceğiniz gibi çıktı alıp kalem ile de doldurabilirsiniz. Fakat dijital olarak doldurmanızı öneririm. – Formun 3. ve 4. sayfasında bulunan imza yerleri, form çıktı alındıktan sonra kalem ile imzalanmalıdır.

Düzeltme !!! Video başında vize başvurularının sadece VFS Global aracılığıyla yapıldığını belirtmişim, burada eksik bir bilgi var, vize başvurularını İstanbul’daki Avusturya Başkonsolosluğu da kabul etmekte. Perşembe ve Cuma günlerine orası içinde randevu alıp Başkonsolosluktan başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*